Obavezno pročitati

Obavezno pročitati Module
Collapse
No announcement yet.

Bajoneta/bodež m24 za specijalne jedinice (četnici?)

Page Title Module
Move Ukloni Collapse
X
Conversation Detail Module
Collapse
  • Filter
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts

Prvotno napisano od allman Vidi poruku
    ....déjà vu mon amie... a ja mislio već da si postao ponosni vlasnik te bajonete

allman a čije su vlasnistvo ona tri sa tvoga fejsa

Comment

Filipe, od jednog kolekcionara iz Niš

Comment

Hvala na info stvarno su odlični

Comment

Filipe, od jednog kolekcionara iz Niš
          Allman nije iz Nisa nego iz Beograda!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Comment

Hi my friends one of my friend from USA found this dagger and want to know the originality and price.Would You be so kind and say Yours opinion Ted

Comment

rest of pics

Comment

This particular bayonet is "a very scarce item" so price can be everything from 500$ up to 2000$ or even more.On this particular bayonet hanging ring is missing, so the price in this condition is a big ?On the other hand overall condition is very good.
                If you ask my advice?!Keep it at home because value is big and it can go only in one direction,up!

Comment

Thanks a lot this dagger is not mine Ive asked to help a friend.Once more thanks a lot.Ted

Comment

Prvotno napisano od zet1303 Vidi poruku
                    Hi my friends one of my friend from USA found this dagger and want to know the originality and price.Would You be so kind and say Yours opinion Ted
                    Item is original but I noticed one very uncommon detail.Serial No from the scabbard is missing?Again I will say this particular bayonet M-24CK in this "very good" condition can go very,very "high" in $.
                    Recently in Serbia one of this bayonets was sold for 2300$ and condition was far from this one.

Comment

Odličan komad!Nedostaje mu alka za nošenej na toku i kao što je i Bokelj zamijetio nema uobičajenog serijskog broja na prstenu toka ...ali prekrasan komad i vrlo tražen i vrlo skup na našem tržištu

Comment

Odličan komad!Nedostaje mu alka za nošenej na toku i kao što je i Bokelj zamijetio nema uobičajenog serijskog broja na prstenu toka ...ali prekrasan komad i vrlo tražen i vrlo skup na našem tržištu
                        Zanimljivo je koliko tih M-24ck bajoneta ima na Americkom kontinentu a da ljudi nemaju pojma sta imaju i o cemu se radi.
                        Pitaju se ljudi odakle u US,pa mozda je odgovor u tome sto su se Jurisni bataljoni "predali" kod Banja Luke Njemcima i samim time 1941 su vojnici,oficiri,itd vidjevsi dobar komad "poskidali" bajonete i odnosili ih kuci u Njemacku a dolaskom Amera sve se moralo predavati od peroreza,otvaraca pisama itd pa tako su se i ovi bajoneti nasli kod US vojnika/GI i otavde normalno kao "war booty" nasli put do US gdje leze po garazama i ostavama!
                        Na "nasim" prostorima je izuzetno tesko naci komad kao M-24ck i samo ih je nekoliko poznato u posjedu kolekcionara!
                        Zalosno ali tako!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Comment

Prvotno napisano od zet1303 Vidi poruku

Stvarno odličan baonet da je meni naći jedan takav sad sam gledao prijašnje stranice jel iko vidio onaj falangin poslije sredjivanja,

Bokelj citiram te "Jurisni bataljoni "predali" kod Banja Luke Njemcima i samim time 1941 " jel imas nekih jos informacija o tome zanima me živim u BL a to nisam znao
                          Last edited by FILIPNJ; 09-08-11, 21:31.

Comment

Prvotno napisano od FILIPNJ Vidi poruku
                            Stvarno odličan baonet da je meni naći jedan takav sad sam gledao prijašnje stranice jel iko vidio onaj falangin poslije sredjivanja,

Bokelj citiram te "Jurisni bataljoni "predali" kod Banja Luke Njemcima i samim time 1941 " jel imas nekih jos informacija o tome zanima me živim u BL a to nisam znao
                            Pa ako se dobro sjecam konverzacije sa G-dinom Brankom Bogdanovicem otprilike 75% pripadnika se predalo ili 5 bataljona a jedan je "kliznuo" kod Generala Draze Mihajlovica i prikljucio se "Cetnickom pokretu 1941-1945".Za broj ne mogu garantovati ali to je tako otprilike,pa i sam vidis da ih Amerikanci imaju mnogo vise nego "mi" znaci zdravom logikom stignes do ovakvog zakljucka.Takodje sam pratio M-24ck bayonet u Italiji koji je takodje dostigao sam vrh u $ naravno.
                            Ja sam se bas pozabavio ovom tematikom i mogu ti reci da je najveci Ser. broj koji sam vidio do sada je 2144 na US aukcijama.Kod nas na prostorima bivse Yuge nema ih bas mnogo i ako se nadje budzeni su jako tako da to nije to.Takodje dosta karabina M-24ck je stiglo u US,kako to malo ko zna?
                            Ova tema je vazda "vruca" kao i bajonet koji je pravi "ljepotan" medju bajonetima!

Comment

Evo slike sa US aukcije,prodat je papreno!

Comment

Zvao sam prodavca koji je imao ovaj gore bajonet i rekao mi je da je prodat i preprodat a start cijena mu je bila 2000$.

Comment

Working...
                                X