Obavezno pročitati

Obavezno pročitati Module
Collapse
No announcement yet.

Bajoneti ...

Page Title Module
Move Ukloni Collapse
X
Conversation Detail Module
Collapse
  • Filter
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts

• Bajoneti ...

Neznam jesam li u pravu, ali ja za kolekciju pre svega preferiram komade koji nisu bili u magacinima JNA ni TO ... to ne znaci da takve ne uzimam vec jednostavno one cuvane " u supama, kolibama, tavanima podrumima i ko zna gde jos" vise volim i cenim ...
    pokusacu da u par slicica pokazem sta sam to po "komsijskim" tavanima pronasao...

Za pocetak nekoliko komada (svi su razliciti) modela 1924
    (jedan od njih je bio u magacinu TO)

http://tinypic.com/view.php?pic=jzgryv&s=5

Što reći nego pedivne su. rayer:

Comment

ispravka...

http://i39.tinypic.com/jzgryv.jpg

Comment

hvala druze ... da ne bude zabune, jedna je tvoja ...

Comment

artyman:

Comment

Odlične su kolega Gajicu, daj ostale slike svoje kolekcije ....a Mladenu sigurno ide nedostajući ATZ :mrgreen:

Comment

Fino Gajicu, svidja mi se ovo rayer:
              Valjalo bi da stavis slike detalja, da vidimo te razlike.
              Kako li ces izabrati taj za Mladena, kad su svi razliciti, moras mu dati najlepsi.

Comment

Mladenu ide onaj koji mu fali u kolekciji ... ATZ ...
                Stavicu i slike datalja, samo da "zakacim" slike jos nekih bajoneta ...

Comment

Prva dva su MKII No 4, treci je k 98 sa oznakom 41 asw, cetvrti je takodje 98ica ali s oznakom 42 asw, cetvrti je posleratni m48, "preduzece 44", peti je m56 od istoimenog automata ...

http://img191.imageshack.us/i/23032010062a.jpg/

Comment

Prvi je "ceski", drugi je Mannlicher m95 sa odrezanim prstenom, treci je mannlicher m95 podoficirski, cetrvrti je istoimeni vojnicki i peti je mannlicher m90 (za njega nemam kaniju) ... ispod nih je AU tesak ...

http://img401.imageshack.us/i/23032010063a.jpg/

Comment

OOOOOOOOOO sve se može kad se hoće :supz:

Comment

A ovaj tesak, jel to "modificirani ,malo odrezani" M-1915 ?

Comment

neznam, fali mu "kriznica" a nosi natpis "EITLER EN-AUF"

Comment

Re: Bajoneti ...

Prvotno napisano od Gajic
                            Neznam jesam li u pravu, ali ja za kolekciju pre svega preferiram komade koji nisu bili u magacinima JNA ni TO ... to ne znaci da takve ne uzimam vec jednostavno one cuvane " u supama, kolibama, tavanima podrumima i ko zna gde jos" vise volim i cenim ...
                            Kolega za početak kolekcija Vam je izuzetna, svaka čast.
                            Volio bih napomenuti samo to da iako djelimo zajedničku ljubav prema bajonetama, ne bih se složio u svemu s Vama. Naime ne kažem da se po tavanima ne može naći odličnih stvari, međutim smatram i preferiram one bajonete koje su u odličnom stanju, koje su ako je moguće bez rđe, jer te bajonete su po meni rijeđe, a time se i više cijene. Eto bez uvrede, nego svako voli svoje, kako bi rekao jedan iz mojih krajeva - Gušti su gušti.
                            U svakom slučaju vjerujem da ćete nas iznenaditi svojom kolekcijom. rayer:

Comment

Mislim da su svi oni jednom bili u magacinu, bar na kratko, samo sto su jedni zavrsili na "tavanima", a drugi ponovo u magacinu.
                              Dobro je to sto i jedni i drugi zavrsavaju u nasim kolekcijama i svaki ima svoju draz, cak i oni sa korozijom, ako se daju "ulepsati".
                              Gajicu, dobra ti je kolekcija, samo nastavi i ne izbegavaj ni one iz magacina.
                              Kad bude nesto visak, javi.
                              A za sve vazi pitanje.
                              GDE DA NABAVIM NEKI VISAK OD K 98 ???
                              Zalosno nemam ni jedan, a imam bajoneta.... ops:

Comment

Working...
                              X