Obavezno pročitati

Obavezno pročitati Module
Collapse
No announcement yet.

Razarac "Split" (R11) original foto

Page Title Module
Move Ukloni Collapse
X
Conversation Detail Module
Collapse
  • Filter
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts

Prvotno napisano od poskok Vidi poruku
    Kerum !!! Bože sačuvaj!!! Barem pričekajte do novih izbora, vrime je da Split konačno dobije normalnog čovika na tom mistu, ovaj trenutni gradonačelnik sigurno i ne zna šta je "Split" 91. radio po Splitu...
    HA,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha................Svaka ti cast prijatelju!!

Comment

e moj poskok, slabo ti ko na ovim prostorima (izuzimam sloveniju i inđiju) ima normalnog čovjeka za gradonačelnika, normalnu vlast i opoziciju i normalan narod koji glasa. takvo nas vrijeme dopalo, šta ćeš. pisaće se jednom doktorati iz masovnih ludila, tipa: šta bi onim ljudima na jugoistoku evrope? teško da će iko odgonetnuti. to ti je izgleda ko sa kugom u srednjem vijeku: niko ne zna kako je recimo kuga dosla u marsej i pomorila 30.000 ljudi i isto tako niko ne zna kako je kuga odjednom nestala. prosto, nesto se izgleda mora istutnjiti.

Comment

Nekoliko TT podataka za R11 "SPLIT"

deplasman 2382/2770, dolžina 120 m, širina 12 m, visina 6,5 m , gaz 4,32 m, brzina 31,3 vozla, ekonomična 15,2 vozla.
        Ušao u sastav JRM 04.07. 1958, rashodovan 1984.
        Posadka: 54 oficirjev, 120 podoficirjev, 187 mornarjev

In nešto o komandantu viceadmiralu DRAGO ŠTOK

Rojen v Pliskovica (Sežana 1929), U JNA od 1950.
        pomočnik komandanta razarača, pomočnik komandanta flotile PBR za štabne poslove, načelnik štaba KVPS, komandant VPS, načelnik uprave za PS i obalsku obranu ZNGŠ JNA za RM, VD zamjenika načelnika GŠ JNA za RM, zamjenik glavnog inspektora GINO i pomočnik glavnog inspektora GINO za pripreme civilne Obrambe,

Podatki so iz knjige "Ratna Mornarica" , Razvoj oružanih snaga SFRJ 1945-1985, Vojnoizdavački i novinski centar, knjiga peta, Beograd 1988

Comment

Ma jel to ovaj?

Uploaded with ImageShack.us

Comment

Prvotno napisano od Minolovac Vidi poruku
            Ma jel to ovaj?

Minolovac odlična maketa jel tvoja

Comment

Moja i božja.

Comment

Dobro izgleda, mada nijesam mjerodavan jer taj brod znam samo sa fotografija. No vidim da su plamenac i krmena zastava u srazmjeri sa brodom pa vjerujem da je Minolovac više no previše pazio na svaki detalj. Na netu sam vidio njegovu maketu minolovca i pošto sam te brodove srijetao dosta često mogu potvrditi da je maketa više no perfektna. Kad sam vidio fotografije, pomislih "živi brod", kad pročitah da je maketa - nijesam mogao da vjerujem

Comment

Hvala, koliko god glumili da nam je svejedno, pohvale gode. imao sam tu sreću da sam krajem sedamdesetih bio u Lori, pa sam mogao do mile volje švrljati po razaraču koji više nije plovio. Iz tog vremena su i ove dvije fotke

Comment

Evo da tema o ovom nadasve zanimljivom brodu ne zamre. Nekako mi skroz neplanirano "dolaze" sitnice vezane za ovaj brod. Ovo je iz foto monografije "JNA" iz 1966.
                    Knjiga je kao poklon urucena tada kapetanu bojnog broda Aleksandrau Šimunkoviću :

U samoj monografiji i par fotki "Splita" :

...i kao dodatni poklon "kapetanu bojnog broda" ova originalna fotografija veceg formata "Jože metalca" (mislim da je ovo na "Galebu").

Comment

Fotka na kojoj puca iz topova nije sa Splita nego sa jednog od engleza. Obrati pažnju na oblik topovskih kula i ogradu. Split nije imao mrežasti ogradu a i nadgrađe je drukčije.

Comment

Prvotno napisano od Minolovac Vidi poruku
                        Fotka na kojoj puca iz topova nije sa Splita nego sa jednog od engleza. Obrati pažnju na oblik topovskih kula i ogradu. Split nije imao mrežasti ogradu a i nadgrađe je drukčije.
                        Hm, izgleda da si u pravu, bila je na istoj stranici sa "Splitom". Znaci "Kotor" ili "Pula".

Comment

Lijepo Pipecro,
                          kf Stojan Kljajić je godinu kasnije postao komandant "Galeba" umjesto kbb Midraga Šepića kad je ovaj otišao za načelnika TO na Rijeci. Koliko znam, i na "Galebu" je ostao kf i unaprijeđen valjda pred penzionisanje, Minolovac će svakako dati autentično tumačenje , mada je sav taj radoslijed teško rekonsturisati, poluuništeni arhivi, rupe u sjećanju, vakum u kontinuitetu, tako da o skorim činjenicama evo znamo koliko o onima od prije 300 godina.
                          Aleksandar Šimunković je penzionisan kao komandant diviziona razarača i navodno mirovinu proveo na nekom otoku.
                          Zadnja izmjena saputnik plavetnila; 09-11-11, 19:59.

Comment

Prvotno napisano od saputnik plavetnila Vidi poruku
                            Lijepo Pipecro,
                            kf Stojan Kljajić je godinu kasnije postao komandant "Galeba" umjesto kbb Midraga Šepića kad je ovaj otišao za načelnika TO na Rijeci. Koliko znam, i na "Galebu" je ostao kf i unaprijeđen valjda pred penzionisanje, Minolovac će svakako dati autentično tumačenje , mada je sav taj radoslijed teško rekonsturisati, poluuništeni arhivi, rupe u sjećanju, vakum u kontinuitetu, tako da o skorim činjenicama evo znamo koliko o onima od prije 300 godina.
                            Aleksandar Šimunković je penzionisan kao komandant diviziona razarača i navodno mirovinu proveo na nekom otoku.
                            Izgleda da je proveo tu na Peljescu. Nasao sam dosta njegovih dokumenata pa cak i djelove uniforme sa cinovima kapetana bojnog broda. Prema mojoj "rekonstrukciji" odmah nakon rata je bio i na vojnom skolovanju u Rusiji.

Comment

Jako lijepo, ako bi se moglo i nesto postaviti koliko da se sklope neki podatci ovog poznatog pomorca. Srijecem ga na fotkama cesto, ali nista da nadjem o mjestu rodjenja, skolovanju, napredovanju...pitam poneke jos zive penzionisane starjesine, ali njihovo saznanje je "na nekom od otoka". Srecom, tvoje istrazivanje okoline spasiti ce dosta toga od zaborava.

Comment

Pozdrav svima Moj ćaća je služio na razaraču "Split".
                                Evo njegove slike koju je dobio za uspomenu. Izvinjavam se zbog lošije kvalitete slika.

http://imageshack.us/photo/my-images...fija0152x.jpg/
                                http://imageshack.us/photo/my-images...afija0151.jpg/
                                http://imageshack.us/photo/my-images...afija0150.jpg/

Comment

Working...
                                X