Obavezno pročitati

Obavezno pročitati Module
Collapse
No announcement yet.

POŠTANSKE MARKE

Page Title Module
Move Ukloni Collapse
X
Conversation Detail Module
Collapse
  • Filter
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts

Porto marke

1941. 26 IV. Provizorno izdanje (VII.); pretisak na porto marke Kraljevine Jugoslavije "Nezavisna Država Hrvatska" grb.

Comment

Porto marke

1941. 12. IX. Brojke u medaljonu (I.).

Comment

Porto marke

1942. Brojke u ornamentu (II.).

Comment

Re: Porto marke

1943. 14. III. - 1944. 19. II. Brojke u ornamentu (III.).

Razlikovanje II. i III. izdanja porto maraka

Ponekad su u istom nizu pomiješane porto marke II. i III. izdanja (niz br. 11-16 s markama niza 17-25).
          Valja stoga obratiti pozornost na temeljnu razlikovnu osobinu.
          - I. izdanje: slika je 25 x 24,7 mm;
          - II. izdanje: slika je 24,3 x 24 mm.

Najlakše je prepoznati III. izdanje po crticama koje probijaju po sredini crtež marke.

Kod II. izdanja tih crtica nema!

Comment

Doplatne marke

1942. 04. X. Doplatno izdanje u korist Crvenog križa.

1. Medicinska sestra i ranjenik

Comment

Doplatne marke

1943. 03. X. Doplatno izdanje u korist Crvenog križa.

2. Ranjenik

Comment

Doplatne marke

1944. 02. I. i 15. VI. Doplatno izdanje Ratni doprinos

Comment

Vojne naljepnice za pakete

Napomena:
                  Nije pronađena nikakva izvorna dokumentacija po kojoj bi se moglo utvrditi podrijetlo i način korištenja "Vojnih naljepnica za pakete".
                  Postoje valjane naznake prema kojima je moguće zaključiti da nisu proizvod poštanskih, a vjerovatno ni vojnih vlasti NDH.

1945. ?
                  "Bojno-poštanska zamotna naljepnica".

Comment

Vojne naljepnice za pakete

1945. (?) "Bojna pošta".

2. Neretva kod Jablanice

Comment

• Prvotno napisano od sertic
                      dočim se na Jubilarnom nizu 24/38 posljednjih mjeseci dešavaju "čudne stvari", "dubinskim" istraživanjem Dipl. Ing. Predrag Zrinjšćak je otkrio da svaka marka Jubilarnog niza ima svoje mjesto (grešku na pretisku) u arku i kao takve će ih "progurati" u Michelov katalog, te im na taj način podignuti cijenu i do 50-tak %!
                      preporuka za "Jubilarku" = kupiti DA!
                      prodati = NE![/b]
                      Malo će biti neobičan moj prvi post na ovom forumu no nemojte zamjeriti.
                      I sam posjedujem nekoliko nizova jubilarke, a kako mi se čini da niti jedna marka, po ovim "dubinskim istraživanjima" neće imati ispravni pretisak.

Koliko će onda koštati možebitna serija s ispravnim pretiskom?

G. Sertić imate jako lijepu zbirku.
                      Uskoro ću ja postaviti i moju, ali prema onome što vidim teško se može mjeriti.

DD

Comment

• Prvotno napisano od Debeloguzi Diktator

Malo će biti neobičan moj prvi post na ovom forumu no nemojte zamjeriti.
                        I sam posjedujem nekoliko nizova jubilarke, a kako mi se čini da niti jedna marka, po ovim "dubinskim istraživanjima" neće imati ispravni pretisak.

Koliko će onda koštati možebitna serija s ispravnim pretiskom?

G. Sertić imate jako lijepu zbirku.
                        Uskoro ću ja postaviti i moju, ali prema onome što vidim teško se može mjeriti.

DD
                        ..sve su tvoje marke "jubilarke" u potpunom redu, Zrinjšćak hoće i želi zbog specifičnosti pretiska na markama "jubilarke" svakoj toj marci pronaći njezino polje, iz kojeg polja u arku ona potiče, odnosno imat ćeš sadašnju normalnu seriju "jubilarke", ali ćeš moći znati iz kojeg polja u arku, od 100 maraka, svaka tvoja marka iz te tvoje serije potiče, itd..

..a moraš priznati da je velika rijetkost imati kompletnu seriju jubilarke iz polja 65 ili 85..itd.. :D

Comment

• Molila bi ako itko moze pomoc i reci mi nesto ovome vrijednost,namjenu ili sl. jer nisam vidla ovakvu do sada

Comment

• Molila bi ako itko moze pomoc i reci mi nesto ovome vrijednost,namjenu ili sl. jer nisam vidla ovakvu do sada

Comment

Comment

Working...
                              X