Obavezno pročitati

Obavezno pročitati Module
Collapse
No announcement yet.

"Sokol"

Page Title Module
Move Ukloni Collapse
X
Conversation Detail Module
Collapse
  • Filter
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts

Odlična je! Ja sam napokon došao do preloše kopije razglednice Omiškog Hrvatskog Sokola 1919. godine kada je ponovno ustrojen.

Comment

Moram reci da sam zavidan. Vec godinama trazim bilo kakav dokaz (fotografiju, dokument) o djelovanju Sokola iz mog mjesta ali nazalost jos nista.

Comment

..

Evo i moj prilog Sokola iz Bjelovara 1932.

Comment

Prvotno napisano od cetina Vidi poruku
          Evo i moj prilog Sokola iz Bjelovara 1932.

Gdje je to slikano.

Comment

Uf, imam ja tih Golubova punu kutiju, al da se držim teme, evo i od mene jedan Bjelovarac

Comment

Prvotno napisano od nation Vidi poruku
              Uf, imam ja tih Golubova punu kutiju, al da se držim teme, evo i od mene jedan Bjelovarac

Foto Anhalzscer (mislim).

Comment

Prvotno napisano od pukovnik Vidi poruku
                Foto Anhalzscer (mislim).
                Kako znaš ..... jesi je možda vidio onaj put na sajmu u Dubravi, jer sam tad nosio ogromno slika, nešto za tebe, nešto za Ivicu Agija

Comment

..

puki nisam točno siguran gdje je slikano morati ću pitati starog.
                  pokojni djed je na slici i rekao mi je gdje je slikano samo sam zaboravio..nije me zanimalo u ono vrijeme
                  Prvotno napisano od pukovnik Vidi poruku
                  Gdje je to slikano.

Comment

Prvotno napisano od nation Vidi poruku
                    Kako znaš ..... jesi je možda vidio onaj put na sajmu u Dubravi, jer sam tad nosio ogromno slika, nešto za tebe, nešto za Ivicu Agija
                    Nisam, nego ako je, to je bio najpoznatiji i najprestižniji foto studio u Bjelovaru. Nalazio se u centru grada odmah preko puta Narodnih Novina. Kad su mu to nacionalizirali i sagradili za ono vrijeme modernu Jugoplastiku onda je preselio u svoju kuću (druga kuća od Gimnazije prema Željezničkom kolodvoru) u kojoj se danas nalazi caffe bar Havana. Mislim da više nitko od te obitelji nije živ.

Comment

Prvotno napisano od cetina Vidi poruku
                      puki nisam točno siguran gdje je slikano morati ću pitati starog.
                      pokojni djed je na slici i rekao mi je gdje je slikano samo sam zaboravio..nije me zanimalo u ono vrijeme
                      Onako odokativno bih rekao da je dvorište preko puta vile Oros i nove Adlešičkine kuće kod gradskog bazena.

Comment

Prvotno napisano od PIPECRO Vidi poruku
                        Moram reci da sam zavidan. Vec godinama trazim bilo kakav dokaz (fotografiju, dokument) o djelovanju Sokola iz mog mjesta ali nazalost jos nista.
                        Ako je Sokol barem bio formiran u Trpnju onda ću ti to naći al ne vataj me kad. Na istom mistu imam i sebi pogledat neke stvari ali vrimena nikako

Comment

Prvotno napisano od willer Vidi poruku
                          Ako je Sokol barem bio formiran u Trpnju onda ću ti to naći al ne vataj me kad. Na istom mistu imam i sebi pogledat neke stvari ali vrimena nikako
                          Osnovan i djelovao. Osnovan 7. veljace 1931. osim lokalnih "pokaznih vjezbi" (po Peljescu) sudjelovali u velikim "sletovima" u Ljubljani, Beogradu, Mostaru i drugim mjestima sirom zemlje. Nazalost ovo je sve sto imam.

Comment

http://alphabetilately.com/sokol/1911/1911-01a.jpg
                            http://alphabetilately.com/sokol/1911/1911-01b.jpg

http://alphabetilately.com/sokol/1911.html

Razglednici od Sokol , ima mnogu od Hrvatska .

Pozdrav

Comment

Odličan link!

Comment

Prvotno napisano od willer Vidi poruku
                                Odličan link!
                                Blagodaram

Comment

Working...
                                X