Obavezno pročitati

Obavezno pročitati Module
Collapse
No announcement yet.

Upaljac St Dupont

Page Title Module
Move Ukloni Collapse
X
Conversation Detail Module
Collapse
  • Filter
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts

• Upaljac St Dupont

Naslijedila sam upaljac St Dupont, zanima me kako znati dal je pravi ili laznjak te koliko otprilike vrijedi ako je pravi.
    Naime upaljac je u mojoj obitelji najmanje 20g-koliko tocno-ne znam.
    Sto se tice onog zvuka karakteristicnog za Dupont-nema ga, dal je moguce da ga je izgubio tijekom godina...
    Evo slike upaljaca..
    Sto se tice oznaka koje se na slici ne vide:
    St Dupont
    PARIS
    MADE IN FRANCE
    19HDC72
    i js je nekakva kockica i u tome je neki zig, ali jako sitno, ne vidim kakav zig golim okom..

Uploaded with ImageShack.us

Što se tiče slika , loše su ali iz opisa i silueta se da naslutiti da je pravi ST DUPONT upaljač. Taj tipičan zvuk više bi reka da je za Zippo zbog mehanizma i poklopca , a ST DUPONT ima čvršću mehaniku i tvrd tipičan zvuk. Ovaj je varijanta ST Dupont Line / Horizontal 2 lines , jedan od tipičnih modela ( barem se čini na slici ) pozlaćen .... A sad cijena i nije neka sreća , dobro bi bilo da ima sačuvanu i kutiju. Ovisno o očuvanosti osnovne varijante Line tipa koštaju od 100 - 200 USD . Sve dalje i skuplje je ovisno o varijanti ili seriji...
    Zadnja izmjena starinar; 10-01-11, 21:44.

Comment

Dupont

Primetio sam da ste procenili upaljac dupont na forumu. Ja imam jedan pa bih voleo da mi pomognete oko njegove cene.

to su slike.
      oznake: 85glc90 made in France
      U dobrom je stanju i radi
      S postovanjem Uros Kostic

Comment

Nažalost slike su loše , pretpostavljam da je jedan od varijacija dekor tzv. Pointe Diamant - Diamond Cut Line ( urezana konična mreža - efekt diamanti ) Jedan od najčešćih , pretpostavljam pozlaćenih tipova . Vrijednost nezahvalno je ovako reći ali ovisno o seriji i stanju 70 - 150 USD ...

Comment

Working...
        X